Кількість
|
Вартість
|
||
|
Лікарська форма: суспензія для ін'єкцій (інактивована вакцина).
Вакцина виготовлена з інактивованого бета-пропіолактоном вірусу сказу (штам VP-12), культивованих на лінії клітин ВІК-21, з додаванням допоміжних речовин: гідрат окису алюмінію - 0,1 мл/доза, вода для ін'єкцій до 1 мл/доза.
За зовнішнім виглядом вакцина являє собою суспензію блідо-рожевого кольору з осадом, при збовтуванні легко разбивающимся в гомогенну суспензію.
Вакцина розфасована по 1,0 мл (1 доза) для собак і кішок в скляні флакони відповідної місткості, герметично закупорені гумовими пробками, укріпленими алюмінієвими ковпачками і закриті пластиковими пломбами.
Термін придатності вакцини становить 24 місяці з дати виготовлення при дотриманні умов зберігання і транспортування. Після закінчення терміну придатності вакцина не придатна до застосування.
Вакцину зберігають і транспортують в закритій упаковці виробника, в сухому, захищеному від світла та недоступному для сторонніх осіб місці, окремо від продуктів харчування та кормів, при температурі від 2°С до 8°С.
Не допускається заморожування вакцини.
Вакцину зберігають у місцях, недоступних для дітей.
II. Біологічні властивості
Вакцина Рабиген Моно викликає формування імунної відповіді у собак і кішок до сказу через 14 діб після одноразової імунізації, який зберігається не менше 12 місяців.
В одній іммунізуючої дозі міститься не менше 1 ME інактивованого вірусу сказу (штам VP-12).
Вакцина нешкідлива, лікувальними властивостями не володіє.
III. Порядок застосування
Вакцина Рабиген Моно призначена для специфічної профілактики сказу у собак і кішок.
Забороняється вакцинувати клінічно хворих і/або ослаблених тварин.
Протипоказано застосовувати собакам і кішкам в період вагітності і лактації, за винятком випадків вимушеної вакцинації.
Вакцинації підлягають тільки клінічно здорові собаки і кішки, починаючи з 12-неделыюго віку.
Вакцину вводять підшкірно одноразово в об'ємі 1 мл (1 иммунизирующая доза) з дотриманням правил асептики. Безпосередньо перед застосуванням вміст флакона з вакциною збовтують.
За 10 діб до вакцинації рекомендується провести профілактичну дегельмінтизацію.
Надалі тварин вакцинують 1 раз в рік.
Ефективність імунізації може бути знижена у разі вакцинації тварин, які зазнали впливу стресу.
Симптомів прояву сказу або інших патологічних ознак при передозуванні вакцини не встановлено.
У рідкісних випадках вакцина може викликати алергійну реакцію. У цьому разі використання препарату припиняють і проводять симптоматичне лікування.
Слід уникати порушення схеми (термінів) введення вакцини, оскільки це може призвести до зниження ефективності імунопрофілактики сказу. У разі пропуску чергового введення вакцини необхідно провести імунізацію як можна швидше.
При застосуванні вакцини згідно з інструкцією побічних явищ та ускладнень, як правило, не відзначається. У виняткових випадках можлива анафілактична реакція, в цьому випадку проводять симптоматичне лікування.
Забороняється застосовувати вакцину Рабиген Моно спільно з іншими імунобіологічними лікарськими засобами, а також противірусними препаратами та кортикостероїдами. Застосування препаратів цих груп дозволяється не раніше ніж через 14 діб після введення вакцини Рабиген Моно.
Терміни можливого використання продукції тваринного походження після введення вакцини Рабиген Моно не встановлюються.
IV. Заходи особистої профілактики
При роботі з вакциною Рабиген Моно слід дотримуватися загальні правила особистої гігієни і техніки безпеки, передбачені при роботі з лікарськими засобами.
Всі особи, які беруть участь у проведенні вакцинації, повинні бути в спецодязі і забезпечені індивідуальними засобами захисту. Людям з гіперчутливістю до компонентів препарату слід уникати прямого контакту з вакциною Рабиген Моно. У місцях роботи повинна бути аптечка першої долікарської допомоги.
При попаданні вакцини на шкіру і / або слизові оболонки, їх необхідно промити великою кількістю чистої води. У разі розливу вакцини забруднені поверхні підлягають обробці 2% розчином лугу або 5% розчином хлораміну. Забороняється використовувати порожні флакони з-під вакцини для побутових цілей, після знезараження вони підлягають утилізації.
При випадковому введенні препарату людині, місце ін'єкції необхідно негайно обробити 70% розчином етилового спирту, звернутися до медичного закладу і повідомити про це лікаря ( при собі мати інструкцію із застосування препарату або етикетку).