Кількість
|
Вартість
|
||
|
Торгове найменування лікарського препарату: Мильпро (Milpro®).
Міжнародна непатентована назва: мильбемицина оксим, празиквантел.
Лікарська форма: таблетки для прийому всередину.
Випускають лікарський препарат в 2-х дозуваннях:
1. Мильпро для дрібних собак і цуценят
2. Мильпро для великих собак.
Опис
За зовнішнім виглядом Мильпро для маленьких цуценят і собак являє собою овальні таблетки світло-коричневого кольору з лінією розлому з обох боків;
Мильпро для великих собакдо являє собою круглі таблетки світло-коричневого кольору.
Склад
В якості діючих речовин 1 таблетка містить:
- Мильпро для маленьких цуценят і собак мильбемицин оксима - 2,5 мг і празиквантелу - 25 мг,
- Мильпро для великих собак мильбемицин оксима - 12,5 мг і празиквантелу - 125 мг.
В якості допоміжних речовин 1 таблетка Мильпро містить: микрокристаллическую целюлозу, натрію кроскармелозу, лактози моногідрат, крохмаль прежелатинізований, повідон, магнію стеарат, гідрофобний колоїдний діоксид кремнію, гипромелозу, макрогол, натуральний ароматизатор з курячої печінки.
Фармакологічні властивості
Фармакотерапевтична група лікарського препарату: комбіновані антигельмінтні лікарські препарати.
Комбінація мильбемицина оксима і празиквантелу, що входять до складу препарату, забезпечує широкий спектр його антигельмінтного дії на дорослих цестод: Dipylidium caninum; Taenia spp., Echinococcusspp., Mesocestoides spp. і нематод: Ancylostoma caninum, Toxocara canis, Toxascaris leonina, Trichuris vulpis,Thelazia callipaeda, Crenosoma vulpis, Angiostrongylus vasorum, а також активна проти личинок Dirofilariaimmitis.
Мильбемицина оксим - макроциклический лактон, що отримується в результаті ферментативної діяльності Streptomyces hygroscopicus var. Aureolacrimosus, активний стосовно личинок та імаго нематод, які паразитують в шлунково-кишковому тракті собак, а також личинок нематоди Dirofilariaimmitis.
Механізм дії мильбемицина обумовлений підвищенням проникності мембран нематод і комах для іонів хлору через глутамат-залежних хлоридних каналів (відносяться до ГАМКа і глициновим рецепторів хребетних). Це призводить до гиперполяризации мембран клітин нервової і м'язової тканини, периферичному паралічу і загибелі паразита.
Празиквантел є ацилированним похідним пиразинизохинолина, володіє вираженою дією проти цестод на всіх стадіях розвитку. Підвищуючи проникність клітинних мембран паразита для іонів кальцію, викликає деполяризацію мембран, скорочення мускулатури і руйнування тегумента, що призводить до загибелі паразита і сприяє його виведенню з організму тварини.
Максимальна концентрація мильбемицина оксима в плазмі крові собак досягається протягом 2-4 годин, період напіввиведення tj/2 приблизно 1 -4 дня, біодоступність становить близько 80%. З організму з'єднання виводиться в основному у незміненому вигляді.
Максимальна концентрація празиквантелу в плазмі крові собак досягається через 0,5-4 години. Період напіввиведення t1/2приблизно 1,5 години. З'єднання піддається швидкої і практично повною біотрансформації в печінці до моногидроксилированних (також можливо до ди - і тригидроксилированних) дериватів, які, перед виведенням в основному зв'язуються з глюкоронидом та/або сульфатом. Рівень зв'язування в плазмі становить близько 80%, виводиться з організму з сечею (до 90% протягом 2-х діб.
У рекомендованих дозах не чинять сенсибілізуючої, ембріотоксичної і тератогенної дії.
Препарат токсичний для риб та інших гідробіонтів.
Порядок застосування
Мильпро призначають собакам з лікувальною і профілактичною метою при нематодозах, цестодозах і змішаних нематодо-цестодозних інвазіях, спричинених як личинкові формами, так і статевозрілими цестодами і нематодами наступних видів:
- Цестоди: Dipylidium caninum, Taenia spp., Echinococcus spp., Mesocestoides spp.
- Нематоди: Ancylostoma caninum, Toxocara canis, Toxascaris leonine, Trichuris vulpis, Crenosoma vulpis, Thelazia callipaeda, Angiostrongylus vasorum (знижує інтенсивність зараження), Dirofilaria immitis (профілактика захворювання).
Протипоказання
Протипоказаннями до застосування препарату Мильпро є підвищена чутливість тварини до компонентів препарату, виражені порушення функції печінки і нирок.
Не слід застосовувати Мильпро цуценятам віком 2-тижневого віку і масою менше 0,5 кг.
Мильпро для великих собак забороняється застосовувати для собак масою менш 5 кг.
Не підлягають дегельмінтизації виснажені і хворі на інфекційні хвороби тварини.
Дозування
Мильпро застосовують перорально, в ранкове годування з невеликою кількістю корму або вводять примусово на корінь язика після годування в мінімальній терапевтичній дозі 0,5 мг мильбемицин оксима і 5 мг празиквантелу на 1 кг маси тварини з розрахунку:
Маса тварини, кг |
Мильпро для маленьких цуценят і собак (овальні бежевого кольору) |
Мильпро для великих собак (круглі бежевого кольору) |
0,5-1 |
1/2 таблетки |
- |
1-5 |
1 таблетка |
- |
5-10 |
2 таблетки |
1 таблетка |
10-25 |
- |
1 таблетка |
25-50 |
- |
2 таблетки |
50-75 |
- |
3 таблетки |
Попередньої голодної дієти і застосування проносних засобів перед дегельминтизацией не потрібно.
Для дегельмінтизації собак при інвазії, викликаної Angiostrongylus vasorum, таблетки Мильпро застосовують з лікувальною метою чотириразово з інтервалом 7 діб, з метою профілактики - кожні 4 тижні в терапевтичній дозі.
Для дегельмінтизації собак при інвазії, викликаної Thelazia callipaeda у випадках, якщо одноразового застосування недостатньо, препарат застосовують повторно через 7 діб.
З метою профілактики дирофіляріозуу неблагополучних щодо захворювання регіонах препарат застосовують у весняно-літньо-осінній період: перед початком літа комарів і москітів (переносників збудника D. immitis) одноразово, потім один раз на місяць і останній раз в сезоні не раніше, ніж через 1 місяць після завершення літа комах. Перед дегельминтизацией, слід проконсультуватися з ветеринарним лікарем, щоб виключити наявність у тварини в крові микрофилярий.
При передозуванні препарату у деяких собак можуть спостерігатися пригнічений стан, відмову від корму, слинотеча, парез м'язів, тремтіння і (або) хитка хода. Ці симптоми проходять спонтанно протягом доби і не вимагають застосування лікарських засобів.
Дегельмінтизацію вагітних і годуючих сук при необхідності проводять під наглядом ветеринарного лікаря.
При проведенні дегельмінтизації слід дотримуватися рекомендованого режиму дозування. У випадку пропуску чергової обробки застосування препарату відновлюють у тій же дозі і в тому ж режимі дозування.
При застосуванні Мильпро у відповідності з цією інструкцією побічних явищ та ускладнень при застосуванні лікарського препарату , як правило, не спостерігається.
У деяких тварин можуть спостерігатися млявість, атаксія, тремор м'язів, блювання і/або діарея. У цих випадках застосування препарату припиняють і тварині призначають засоби симптоматичної терапії.
Лікування собак з великою кількістю циркулюючих микрофилярий іноді може призвести до появи реакції гіперчутливості, що супроводжується блідістю слизових оболонок, блювотою, тремтінням, утрудненим диханням або підвищеним слиновиділенням. Ці реакції пов'язані з виділенням білків з мертвої або вмираючої мікрофілярії і не є прямим токсичною дією продукту, тому застосування Мильпро не рекомендовано собакам з інтенсивною микрофиляриемией.
Собаки породи колі, шелті або інших споріднених порід більш чутливі до прояву побічної дії препарату.
Препарат Мильпро сумісний з селамектином, відомості щодо сумісності препарату з іншими макроциклическими лактонами відсутні.
Препарат не призначений для застосування продуктивним тваринам.
Заходи особистої профілактики
При роботі з препаратом Мильпро слід дотримуватися загальні правила особистої гігієни і техніки безпеки, передбачені при роботі з лікарськими препаратами. Під час роботи забороняється пити, палити і приймати їжу. По закінченні роботи слід ретельно вимити з милом обличчя і руки.
Людям з гіперчутливістю до компонентів препарату слід уникати прямого контакту з препаратом Мильпро. При випадковому контакті лікарського препарату зі шкірою або слизовими оболонками очей, їх необхідно промити великою кількістю води. У разі прояви алергічних реакцій або при випадковому потраплянні препарату в організм людини слід негайно звернутися в медичний заклад (при собі мати інструкцію по застосуванню препарату або етикетку).
Зберігання
Термін придатності препарату Мильпро при дотриманні умов зберігання в закритій упаковці - 3 роки з дня виробництва.
Невикористану половину таблетки можна помістити в блістер і зберігати до наступної дегельмінтизації, але не більше 6 місяців після відкриття упаковки.
Забороняється застосування препарату Мильпро після закінчення терміну придатності.
Мильпро зберігають в закритій упаковці виробника у захищеному від прямих сонячних променів місці при температурі від 5°С до 25°С в місцях, недоступних для дітей.
Виробник: «Вирбак», 1я авеню 2065 М - L. I. D. 06516 Каррос, Франція / «Virbac», lere avenue 2065 М -L. I. D. 06516 CARROS, France.