Кількість
|
Вартість
|
||
|
Інсекто-акарицидні краплі широкого спектра дії для одночасного оброблення дорослих кішок від зовнішніх і внутрішніх паразитів.
Показання:
- від бліх, вошей, власоїдів
кишкових та серцевих гельмінтів
вушних і коростяних кліщів
Підходить:
- Тваринним «з характером», яким важко дати таблетку від глистів.
- Кошенятам для обробки від основних паразитів однією піпеткою.
- Кішкам і тваринам, що гуляють, в розплідниках (групи ризику) – для запобігання повторним зараженням основними паразитами протягом 30 днів.
- Тваринам із симптомом свербіння, які лускаються через невияснену причину.
Ключові особливості:
- Можна застосовувати кошенят і цуценят з 6-тижневого віку.
Унікальне дозування для кішок.
Дозволено до застосування навіть інвазованим дорослими дирофіляріями тварин.
Не залишає слідів на шерсті тварини.
Колір ковпачків відповідає кольору упаковки.
Мити із шампунем можна вже через 2 години після обробки.
Контактувати з дітьми можна вже через 2 години після обробки
Загальні відомості:
1. Торгове найменування лікарського засобу: Селафорт (Selafort).
Міжнародне непатентоване найменування: селамектин.
Селамектин володіє широким спектром системної нематодоцидної, інсектицидної та акарицидної дії, активний проти нематод, комах та саркоптоїдних кліщів, які паразитують у собак і кішок, володіючи ларвіцидними та овоцидними властивостями, перериває цикл розвитку комах.
2. Лікарська форма: розчин для зовнішнього застосування.
Селафорт для кішок у формі 6% розчину в якості діючої речовини містить селамектин 60 мг/мл і допоміжні речовини: ізопропіловий спирт, бутилгідрокситолуол, диметилсульфоксид.
3. На вигляд препарат є прозорим розчином від безбарвного до жовтого кольору, або від безбарвного до коричневого, або від безбарвного до коричнево-жовтого, або від безбарвного до жовто-зеленого кольору.
Термін придатності лікарського засобу при дотриманні умов зберігання - 2 роки з дати виробництва.
Забороняється застосовувати препарат після закінчення терміну придатності.
4. Селафорт для кішок випускають розфасованим у полімерні піпетки різного об'єму з ковпачками різного кольору - Селафорт 6 % розчин по:
0,25 мл (рожевий ковпачок) для кішок вагою до 2,5 кг,
0,75 мл (бірюзовий ковпачок) для кішок вагою від 2,6 до 7,5 кг,
1 мл (сіро-коричневий ковпачок) для кішок вагою від 7,5 до 10 кг;
Піпетки пакують по 1 штук у блістер, який поміщають разом з інструкцією із застосування в картонні коробки. Колір коробки та ковпачків піпеток у цій коробці однакові.
5.Препарат зберігають у закритій упаковці виробника, у захищеному від прямих сонячних променів місці, окремо від продуктів харчування та кормів, далеко від нагрівальних приладів та відкритого вогню при температурі від 0°С до 25°С. Зберігати піпетки в оригінальній упаковці до використання.
6. Селафорт слід зберігати у місцях, недоступних для дітей.
7. Невикористаний лікарський препарат утилізують відповідно до вимог законодавства.
8. Відпускається без ветеринарного рецепта.
Фармакологічні властивості:
9. Селафорт відноситься до протипаразитарних лікарських препаратів групи макроциклічних лактонів.
10. Діюча речовина препарату - селамектин володіє широким спектром системної нематодоцидної, інсектицидної та акарицидної дії, активний проти нематод, комах та саркоптоїдних кліщів, що паразитують у собак і кішок, володіючи ларвіцидними та овоцидними властивостями.
Фармакокінетичні властивості препарату забезпечують гарне всмоктування селамектину з місця нанесення, тривалу підтримку терапевтичних концентрацій в органах та тканинах тварини, що забезпечує знищення паразитів та захист тварин від реінвазії протягом місяця.
Механізм дії селамектину полягає в його здатності зв'язуватися з рецепторами клітин (м'язової та нервової тканини) паразитів, підвищувати проникність мембран для іонів хлору, що викликає блокаду провідності нервових та м'язових клітин у нематод, комах, кліщів і призводить до паралічу та загибелі паразитів.Враховуючи, що у ссавців рецептори, чутливі до селамектину, локалізовані лише в центральній нервовій системі, а селамектин не проникає через гематоенцефалічний бар'єр, отруєння собак та кішок малоймовірне.
Селафорт за ступенем впливу на організм відноситься до помірно небезпечних речовин (3 клас небезпеки за ГОСТ 12.1.007-76), в рекомендованих дозах не має місцево-дратівливої, резорбтивно-токсичної та сенсибілізуючої дії, добре переноситься кішками та собаками різних порід, включаючи коллі та споріднені породи собак.
Препарат токсичний для бджіл, а також для риб та інших гідробіонтів.
Порядок застосування:
11. Селафорт призначають кішкам з лікувальною та профілактичною метою при ентомозах, викликаних бліхами, вошами та власоїдами, отодектозі, саркоптозі, анкілостомозі та токсокарозі, а також для профілактики дирофіляріозу.
12. Протипоказанням до застосування є підвищена індивідуальна чутливість тварини до компонентів препарату (у тому числі і в анамнезі). Селафорт не слід наносити на вологу та/або пошкоджену шкіру.
13. При роботі з Селафортом слід дотримуватись загальних правил особистої гігієни та техніки безпеки, передбачених при роботі з лікарськими препаратами.
14. Вагітним та лактуючим самкам при необхідності Селафорт застосовують після консультації з ветеринарним лікарем.
Селафорт не слід застосовувати щенятам і кошенятам молодше 6-тижневого віку.
15. Селафорт застосовують кішкам шляхом одноразового нанесення на суху неушкоджену шкіру, використовуючи піпетки різної фасування. Перед застосуванням препарату піпетку виймають з блістера і, тримаючи вертикально, натискають на ковпачок для того, щоб проткнути носик піпетки, потім ковпачок знімають і, розсунувши шерсть між лопатками біля основи шиї, видавлюють вміст піпетки, безпосередньо на шкіру тварини. Дозу препарату (об'єм піпетки) вибирають, враховуючи вид та масу тварини:
Кішки (кг) |
Колір ковпачка піпетки |
Селамектин (мг) |
Концентрація |
Об'єм піпетки (мл) |
≤2,5 |
рожевий |
15 |
60 |
0,25 |
2,6-7,5 |
бірюзовий |
45 |
60 |
0,75 |
7,6-10,0 |
сіро-коричневий |
60 |
60 |
1,0 |
>10 |
- |
комбінація піпеток |
- |
комбінація піпеток |
* наприклад, для кішки масою від 10,1 до 12,5 кг застосовують одночасно 2 піпетки з 6% розчином: одну з рожевим (0,25 мл) й одну із сіро-коричневим (1,0 мл) ковпачками.
Для знищення бліх (Ctenocefalides spp.) Селафорт застосовують кішкам одноразово, для запобігання повторній інвазії — один раз на місяць упродовж усього сезону найбільшої активності комах.
Для профілактики дирофіляріозу в регіонах, де реєструють Dirofilaria immitis, Селафорт застосовують тваринам щомісяця, починаючи за місяць до початку літа переносників збудника — москітів і комарів, і закінчують не раніше ніж за місяць після завершення їхнього літа. Селафорт не знищує статевозрілих D.immitis, але знижує кількість мікрофілярій, що циркулюють, і личинок дирофілярій, і може застосовуватися навіть інвазованим тваринам.
Під час заміни хімієтерапевтичних засобів у програмі профілактики дирофіляріозу, інтервал між застосуванням Селафорту й раніше використовуваним лікарським засобом має скласти не менш ніж один місяць.
Для лікування кішок у разі отодектозу (вушної корости), викликаному O.cynotis, Селафорт застосовують одноразово. У період лікування рекомендується проводити очищення слухового проходу від ексудату та ступ'їв, а у випадках ускладнення отодектозу бактеріальним отитом призначати протимікробні та протизапальні засоби.
За потреби курс лікування повторюють через 1 місяць.
Для дегельмінтизації кішок під час токсокорозу, викликаному Toxocara cati, Toxocara canis, анкілостомозу, викликаному Ancylostoma tubaeformae, препарат застосовують з лікувальною метою одноразово, для профілактики — щомісяця.
Час, необхідний для повного всмоктування Селафорта, становить приблизно тридцять хвилин. Після закінчення двох годин, у разі потреби, тварину можна мити навіть із застосуванням шампуню, ефективність лікарського препарату водночас не знижується.
16. Під час застосування лікарського препарату відповідно до справжньої інструкції побічних явищ і ускладнень зазвичай не зазначається. У рідкісних випадках у кішок у місці нанесення препарату можлива поява алопеції, яка зазвичай досить швидко зникає без застосування лікувальних засобів.
17. Під час передозування препарат у тварини може спостерігатися надлишкове слиновиділення, м'язове тремтіння, блювання. У цьому разі препарат змивають водою з мийним засобом, тварині призначають антигістамінні препарати та засоби симптоматичної терапії.
18. Селафорт не треба застосовувати одночасно з іншими протипаразитарними препаратами групи макроциклічних лактонів, у зв'язку з можливим взаємним посиленням їх токсичності.
19. Особливостей дії під час першого застосування й заміни препарату не виявлено.
20. Під час оброблення тварин треба дотримуватися рекомендованих інструкцією інтервалів. У разі пропуску чергової обробки, застосування препарату треба відновити якнайшвидше, у тій самій дозі за тією ж схемою.
21. Селафорт не предназначен для застосування продуктивним тваринам.