Кількість
|
Вартість
|
||
|
Склад.
1 таблетка містить діючу речовину: ципрофлоксацину гідрохлорид - 15 мг.
Фармакологічні властивості.
Ципрофлоксацин - синтетичний антибактеріальний препарат групи фторхінолонів з широким спектром дії.
Препарат активний проти грамнегативних і грампозитивних мікроорганізмів, особливо проти Е. coli, Salmonella spp., Shigella spp., Enterobacter spp., Klebsiella spp., Proteus spp., Serratia spp., Camphylobacter spp., Pseudomonas aeruginosa, Yersinia spp., Vibrio spp., Aeromonas spp., Haemophilus spp., до препарату також чутливі: Pasteurella multocida, Plesiomonas shigelloides, Campylobacter jejuni, Chlamydia trachomatis, Listeria monocytogenes, Corynebacterium diphtheriase, Streptococcus spp., Brucella spp., Staphylococcus spp. (Включаючи продукуючі пеніциліназу і метицилін-стійкі штами), Mycoplasma spp., Mycobacterium spp.
Механізм дії ципрофлоксацину полягає в придушенні бактеріальної ДНК-гірази (топоізомеразу ІІ), в результаті чого порушується реплікації ДНК і синтезу клітинних білків бактерій, що призводить до загибелі мікроорганізму.
Після прийому внутрішньо ципрофлоксацин легко всмоктується в шлунково-кишковому тракті (переважно у дванадцятипалій і тонкій кишці) і розподіляється в органах і тканинах організму (крім тканини, багаті жирами), проникає в плевру, очеревину, лімфу, очну рідину і плаценту.
Ципрофлоксацин виводиться з організму в основному у незміненому вигляді та частково у вигляді метаболітів з сечею і жовчю, у лактуючих тварин також з молоком.
У рекомендованих дозах не чинить місцево-подразнюючої та резорбтивно-токсичної дії, не володіє эмбриотоксическими і тератогенну властивостями.
Застосування.
Для лікування собак і кішок при хронічних і гострих бактеріальних інфекціях, збудники яких чутливі до ципрофлоксацину: інфекції органів дихання; інфекції шлунково-кишкового тракту і жовчовивідних шляхів; інфекції нирок та / або сечовивідних шляхів, інфекції статевих органів; інфекції шкіри і м'яких тканин; інфекції кісток і суглобів; вторинні інфекції при вірусних захворюваннях.
Дозування.
Застосовують тваринам індивідуально перорально 1 раз на добу протягом 3-5 діб у дозі
вид тварин доза препарату
Коти, собаки дрібних порід Ципролак 15 мг 1 табл. на кожні 3 кг
Собаки середніх і великих порід Ципролак 50 мг 1 табл. на кожні 10 кг маси тіла
Побічна дія.
Побічних явищ та ускладнень, як правило, не спостерігається.
При підвищеній індивідуальній чутливості тварини до фторхінолонів і появі ознак небажаної дії (нудота, блювання, діарея, запаморочення, атаксія, порушення сну, судоми, порушення серцевого ритму, шкірні висипання, набряки, тендиніт і артропатії) використання лікарського засобу припиняють і проводять десенсибілізуючу терапію.
Протипоказання.
Виражені порушення розвитку хрящової тканини; ураженнях нервової системи, що супроводжуються судомами; вагітність і лактація; цуценят і кошенят до закінчення періоду росту.
Під час лікування слід уникати інтенсивної інсоляції, щоб запобігти розвитку фотосенсибілізації.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами.
Одночасне призначення ципрофлоксацину з теофіліном, кофеїном, непрямими антикоагулянтами супроводжується підвищенням концентрації перелічених препаратів у крові. Антациди, що містять іони алюмінію та магнію (маалокс, гідроокис алюмінію), сукральфат, препарати, що містять іони кальцію, заліза, цинку, вісмуту знижують біодоступність фторхінолонів. При застосуванні фенітоїну підвищується ризик розвитку судом, особливо у пацієнтів, які страждають на епілепсію. Відзначається антагонізм з нітрофурантоїном, тетрацикліном, хлорамфеніколом.
Форма випуску.
Блістери по 10 таблеток, картонні коробки по 2 блістери.
Зберігання.
В сухому, темному, недоступному для дітей місці при температурі від 0 до 25 ° С.
Термін придатності - 4 роки.