Кількість
|
Вартість
|
||
|
Розчин жовтого кольору для перорального застосування.
Склад
1 мл препарату містить діючу речовину:
паромоміцин (у формі сульфату) - 140 мг.
Допоміжні речовини: спирт бензиловий, метабісульфіт натрію, динатрій едетат, вода очищена.
Фармакологічні властивості
ATC vet класифікаційний код QA07 - протимікробні ветеринарні препарати, що застосовуються при кишкових інфекціях. QA07AA06 - Пароміцин.
Паромоміцин - природний антибіотик і антипротозойний препарат із групи аміноглікозидів I покоління. Паромоміцин змінює зчитування м-РНК (або і-РНК), що порушує синтез білка. Бактерицидна активність паромоміцину здебільшого пояснюється його незворотнім зв'язуванням із рибосомами. Препарат діє бактерицидно і протозоацидно, в порушення синтезу білка в клітинах мікроорганізмів. До паромоміцину чутливі більшість грампозитивних і грамнегативних бактерій, чутливими є сальмонели та шигели; проте найбільш чутливими до препарату є найпростіші - амеби, лямблії, лейшманії та криптоспоридії.
Паромоміцин ефективний проти багатьох грамнегативних (Streptococcus agalactiae, S. equisimilis, S. hyicus, Diplococcus pneumonia, Listeria monocytogenes, Staphylococci, а також проти Mycobacterium tuberculosis і Mycoplasma hominis за більш високих концентрацій, .pullorum, Brucella abortus, B. melitensis). Паромоміцин ефективний проти багатьох найпростіших, таких як Entamoeba histolytica, Trichomonas spp., Giardia intestinalis, Leishmania spp. і Cryptosporidium parvum У ветеринарній медицині найважливішими бактеріальними інфекціями, що піддаються лікуванню паромоміцином, є захворювання, спричинені E.coli і Samonella spp.
Дія паромоміцину залежить від його концентрації. Виявлено п'ять механізмів резистентності до пароміцину: зміна рибосом унаслідок мутацій, зниження проникності бактеріальної клітинної стінки, активний ефлюекс, ферментативна модифікація рибосом і ферментативна інактивація аміноглікозидів. Перші три механізми резистентності виникають унаслідок мутацій певних генів на бактеріальній хромосомі. Четвертий і п'ятий механізм відбувається тільки після появи мобільних генетичних елементів, що кодують резистентність. У кишкових бактерій спостерігається перехресна резистентність пароміцину з іншими аміноглікозидами.
Паромоміцин при пероральному застосуванні майже не всмоктується, діє тільки в кишечнику. Виводиться паромоміцин з організму в незміненому вигляді з калом.
Застосування
Лікування телят із несформованими передшлунками (до 3 місяців) і свиней у разі захворювань травного тракту, спричинених Escherichia coli, чутливими до паромоміцину.
Дозування
Перорально з питною водою, молоком або замінником молока.
Телята, віком до 3 місяців: з молоком або замінником молока.
Свині: з питною водою.
Тривалість лікування: 3-5 діб.
Телята, віком до 3 місяців - доза становить 25-50 мг сульфату паромоміцину на 1 кг маси тіла на добу (1,25 - 2,5 мл препарату на 10 кг маси тіла на добу).
Свині: доза становить 25-40 мг сульфату паромоміцину на 1 кг маси тіла на добу (1,25 - 2 мл препарату на 10 кг маси тіла на добу).
Для забезпечення правильної дози препарату слід якомога точніше визначати масу тіла тварин.
Споживання води, молока або замінника молока з препаратом залежить від кількох чинників, включно з клінічним станом тварин та умовами їхнього утримання, такими як температура навколишнього середовища та вологість.
Для того щоб визначити правильне дозування, необхідно контролювати споживання питної води, молока або замінника молока і відповідним чином коригувати концентрацію паромоміцину.
Робочий розчин слід готувати кожні 6 годин (на основі молока або замінника молока) або кожні 24 години (на основі питної води).
Протипоказання
Не застосовувати тваринам із підвищеною чутливістю до паромоміцину, аміноглікозидів або інших компонентів препарату.
Не застосовувати тваринам із порушеною функцією нирок або печінки.
Не застосовувати дорослим жуйним тваринам.
Не застосовувати індикам через ризик виникнення антимікробної резистентності кишкових бактерій.
Загальні анестетики та міорелаксанти збільшують нейроблокуючий ефект аміноглікозидів. Поєднання цих речовин може спричинити параліч та апное. Не застосовувати одночасно із сильними діуретиками та потенційно ото- або нефротоксичними речовинами.
Застереження
Побічна дія
У поодиноких випадках спостерігаються м'які фекалії. Аміноглікозидні антибіотики, такі як паромоміцин, можуть спричиняти ото- та нефротоксичність.
Особливі застереження при використанні
При недостатньому споживанні води/молока тварин слід лікувати парентерально, використовуючи ін'єкційний препарат, відповідно до рекомендацій лікаря ветеринарної медицини.
Використання препарату має поєднуватися з відповідними санітарно-гігієнічними методами утримання, належною гігієною, вентиляцією, відсутністю перенасичення приміщення тваринами.
Оскільки препарат потенційно ототоксичний і нефротоксичний, рекомендується оцінити функцію нирок перед застосуванням. З особливою обережністю слід призначати препарат новонародженим тваринам внаслідок надмірного всмоктування паромоміцину з травного тракту в них. Використання продукту у новонароджених має бути засноване на оцінці користі та ризику лікарем ветеринарної медицини.
Використовувати під час вагітності не рекомендується.
Взаємодія з іншими засобами та інші форми взаємодії
Загальні анестетики та міорелаксанти збільшують нейроблокуючий ефект аміноглікозидів. Поєднання цих речовин може спричинити параліч та апное. Не застосовувати одночасно із сильними діуретиками та потенційно ото- або нефротоксичними речовинами.
Період виведення (коріння)
Забій тварин на м'ясо дозволяють через 20 діб (велика рогата худоба) і 3 доби (свині) після останнього застосування препарату. Отримане до зазначеного терміну м'ясо утилізують або згодовують непродуктивним тваринам, залежно від висновку лікаря ветеринарної медицини.
Зберігання
Сухе темне, недоступне для дітей місце за температури від 0 до 25 ºС. Після першого відкриття слід тримати пляшку щільно закритою.
Термін придатності 2 роки
Після першого відкриття пляшки препарат необхідно використати протягом 6 місяців.
Після змішування з питною водою препарат слід використати протягом 24 годин,
після змішування з молоком/замінником молока - 6 годин.
Виробник Ceva Sante Animale, Франція
Для застосування у ветеринарній медицині!