Кількість
|
Вартість
|
||
|
Інсекто-акарицидні краплі широкого спектру дії для одночасної обробки дорослих котів від зовнішніх і внутрішніх паразитів.
Свідчення:
- від бліх, вошей, волосоїдів
- кишкових і серцевих гельмінтів
- вушних і коростяних кліщів
Підходить:
- Тваринам «з характером», яким важко дати таблетку від глистів.
- Кошенят і цуценят для обробки від основних паразитів однієї піпеткою.
- Гуляючим кішкам і тварин у розплідниках (групи ризику) – для запобігання повторних заражень основними паразитами протягом 30 днів.
- Тваринам з симптомом свербежу, які сверблять з нез'ясованої причини.
Ключові особливості:
- Можна застосовувати кошенятам і цуценятам з 6-тижневого віку.
- Унікальна дозування для великих кішок.
- Дозволений до застосування навіть инвазированным дорослими дирофілярій тваринам.
- Не залишає слідів на шерсті тварини.
- Колір ковпачків відповідає кольору упаковки.
- Мити з шампунем можна вже через 2 години після обробки.
- Контактувати з дітьми можна вже через 2 години після обробки.
Загальні відомості:
1. Торгове найменування лікарського препарату: Селафорт (Selafort).
Міжнародна непатентована назва: селамектин.
Селамектин володіє широким спектром системного нематодоцидного, інсектицидної і акарицидної дії, активний проти нематод, комах і саркоптоидных кліщів, що паразитують у собак і кішок, володіючи ларвицидными і овоцидными властивостями, перериває цикл розвитку комах.
2. Лікарська форма: розчин для зовнішнього застосування.
Селафорт для кішок у формі 6 % розчину в якості діючої речовини містить селамектин 60 мг/мл допоміжні речовини: ізопропіловий спирт, бутилгидрокситолуол, диметилсульфоксид.
3. За зовнішнім виглядом препарат являє собою прозорий розчин від безбарвного до жовтого кольору, або від безбарвного до коричневого, або від безбарвного до коричнево-жовтого, або від безбарвного до жовто-зеленого кольору.
Термін придатності лікарського препарату при дотриманні умов зберігання - 2 роки з дати виробництва.
Забороняється застосовувати препарат після закінчення терміну придатності.
4. Селафорт для кішок випускають розфасованим в полімерні піпетки різного об'єму з ковпачками різного кольору - Селафорт 6 % розчин по:
0,75 мл (бірюзовий ковпачок) для собак вагою від 2,6 до 7,5 кг,
1 мл (сіро-коричневий ковпачок) для собак вагою від 7,5 до 10 кг;
Піпетки упаковують по 1 штук в блістер, який поміщають разом з інструкцією по застосуванню в картонні коробки. Колір коробки і ковпачків піпеток в цій коробці однакові.
5. Препарат зберігають в закритій упаковці виробника у захищеному від прямих сонячних променів місці, окремо від продуктів харчування і кормів, подалі від нагрівальних приладів та відкритого вогню при температурі від 0°С до 25°С. Зберігати піпетки в оригінальній упаковці до використання.
6. Селафорт слід зберігати в місцях, недоступних для дітей.
7. Невикористаний лікарський препарат утилізують відповідно до вимог законодавства.
8. Відпускається без рецепта ветеринарного лікаря.
Фармакологічні властивості:
9. Селафорт відноситься до протипаразитарний лікарських препаратів групи макроциклічних лактонів.
10. Діюча речовина препарату - селамектин володіє широким спектром системного нематодоцидного, інсектицидної і акарицидної дії, активний проти нематод, комах і саркоптоидных кліщів, що паразитують у собак і кішок, володіючи ларвицидными і овоцидными властивостями, перериває цикл розвитку комах.
Фармакокінетичні властивості препарату забезпечують хороше всмоктування селамектина з місця нанесення, тривале підтримання терапевтичних концентрацій в органах і тканинах тварини, що забезпечує знищення паразитів і захист тварин від реінвазії протягом місяця.
Механізм дії селамектина полягає в його здатності зв'язуватися з рецепторами клітин (м'язової і нервової тканини) паразитів, підвищувати проникність мембран для іонів хлору, що викликає блокаду провідності нервових і м'язових клітин у нематод, комах, кліщів і призводить до паралічу і загибелі паразитів. Враховуючи, що у ссавців рецептори, чутливі до селамектину, локалізовані тільки в центральній нервовій системі, а селамектин не проникає через гематоенцефалічний бар'єр, отруєння собак і кішок малоймовірно.
Селафорт за ступенем впливу на організм відноситься до помірно небезпечних речовин (3 клас небезпеки по ГОСТ 12.1.007-76), у рекомендованих дозах не виявляє місцево-подразнювальну, резорбтивно-токсичним і сенсибілізірующим дією, добре переноситься кішками і собаками різних порід, включаючи коллі та споріднені породи собак.
Препарат токсичний для бджіл, а також для риб та інших гідробіонтів.
Порядок застосування:
11. Селафорт призначають кішкам з лікувальною і профілактичною метою при энтомозах, викликаних блохами, вошами і волосоїдів, отодектозе, саркоптоз, анкилостомозе і токсокарозе, а також для профілактики дирофіляріозу.
12. Протипоказанням до застосування є підвищена індивідуальна чутливість тварини до компонентів препарату (у тому числі і в анамнезі). Селафорт не слід наносити на вологу і/або пошкоджену шкіру.
13. При роботі з Селафортом слід дотримуватися загальні правила особистої гігієни і техніки безпеки, передбачені при роботі з лікарськими препаратами. Під час роботи не дозволяється палити,пити і приймати їжу. По закінченні роботи слід ретельно вимити руки теплою водою з милом.
Не слід підпускати тварину до маленьким дітям, а також гладити місце обробки протягом 2 годин після нанесення препарату.
При випадковому попаданні лікарського препарату на шкіру та слизові оболонки слід негайно видалити тампоном і потім змити великою кількістю проточної води.
Людям з гіперчутливістю до компонентів препарату слід уникати прямого контакту з Селафортом. У випадку прояву алергічної реакції або при випадковому потраплянні препарату в організм людини слід негайно звернутися в медичний заклад (при собі мати інструкцію із застосування препарату і етикетку).
14. Вагітним і лактуючим самкам при необхідності Селафорт застосовують після консультації з ветеринарним лікарем.
Селафорт не слід застосовувати цуценят і кошенят віком до 6-тижневого віку.
15. Селафорт застосовують кішкам шляхом одноразового нанесення на суху, неушкоджену шкіру, використовуючи піпетки різної фасовки. Перед застосуванням препарату піпетку виймають з блістера і, тримаючи вертикально, натискають на ковпачок з тим, щоб проткнути носика піпетки, потім ковпачок знімають і, розсунувши шерсть між лопатками біля основи шиї, видавлюють вміст піпетки, безпосередньо на шкіру тварини. Дозу препарату (об'єм піпетки) вибирають, враховуючи вид і масу тварини:
Кішки (кг) |
Колір ковпачка піпетки |
Селамектин (мг) |
Концентрація |
Об'єм піпетки (мл) |
≤2,5 |
рожевий |
15 |
60 |
0,25 |
2,6-7,5 |
бірюзовий |
45 |
60 |
0,75 |
7,6-10,0 |
сіро-коричневий |
60 |
60 |
1,0 |
>10 |
- |
комбінація піпеток |
- |
комбінація піпеток |
* наприклад, для кішки масою від 10,1 до 12,5 кг застосовують одночасно 2 піпетки з 6% розчином: одну з рожевим (0,25 мл) і одну з сіро-коричневим (1,0 мл) ковпачками.
Для знищення бліх (Ctenocefalides spp.) Селафорт застосовують кішкам одноразово, для попередження повторної інвазії - один раз в місяць на протязі всього сезону найбільшої активності комах.
Для профілактики дирофіляріозу в регіонах, де реєструють Dirofilaria immitis, Селафорт застосовують тваринам щомісяця, починаючи за місяць до початку літа переносників збудника - москітів і комарів, і закінчують не раніше, ніж через місяць після завершення їх літа. Селафорт не знищує статевозрілих D. immitis, але знижує кількість циркулюючих микрофилярий і личинок дирофілярій, і може застосовуватися навіть инвазированным тваринам.
При заміні хіміотерапевтичних засобів у програмі профілактики дирофіляріозу, інтервал між застосуванням Селафорта і раніше використовуваним лікарським засобом повинен становити не менше одного місяця.
Для лікування котів при отодектозе (вушної корості), викликаному O. cynotis, Селафорт застосовують одноразово. У період лікування рекомендується проводити очищення слухового проходу від ексудату і струпів, а у випадках ускладнення отодектозу бактеріальним отит, призначати протимікробні та протизапальні засоби.
При необхідності курс лікування повторюють через 1 місяць.
Для дегельмінтизації кішок при токсокарозе, викликаному Toxocara cati, Toxocara canis, анкилостомозе, викликаному Ancylostoma tubaeformae, препарат застосовують з лікувальною метою одноразово, з метою профілактики - щомісяця.
Час необхідний для повного всмоктування Селафорта становить близько тридцяти хвилин. Після закінчення двох годин, у разі необхідності, тварину можна мити навіть з застосуванням шампуню, ефективність лікарського препарату при цьому не знижується.
16. При применении лекарственного препарата в соответствии с настоящей инструкцией побочных явлений и осложнений, как правило, не отмечается. В редких случаях у кошек в месте нанесения препарата возможно появление алопеции, которая обычно довольно быстро исчезает без применения лечебных средств.
17. При передозировке препарата у животного может наблюдаться избыточное слюноотделение, мышечная дрожь, рвота. В этом случае препарат смывают водой с моющим средством, животному назначают антигистаминные препараты и средства симптоматической терапии.
18. Селафорт не слід застосовувати одночасно з іншими протипаразитарними препаратами групи макроциклічних лактонів, у зв'язку з можливим взаємним посиленням їх токсичності.
19. Особливостей дії при першому застосуванні і скасування препарату не виявлено.
20. При обробці тварин слід дотримуватися рекомендованих інструкцією інтервалів. У випадку пропуску чергової обробки, застосування препарату слід відновити як можна швидше, в тій же дозі по тій же схемі.
21. Селафорт не призначений для застосування продуктивним тваринам.
Кількість в упаковці: 1 піпетка х 0,75 мл